NASZE SALE

Sale dydaktyczne dla dzieci zaprojektowane specjalnie pod kątem wychowania przedszkolnego, zapewniające indywidualny kontakt z nauczycielami. Wyposażone w duże łazienki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda posiada toalety, umywalki oraz prysznice.

Komfortowe oraz bezpieczne warunki do zabawy I nauki.

SALE DYDAKTYCZNE

Sale dydaktyczne dla dzieci zaprojektowane specjalnie pod kątem wychowania przedszkolnego, zapewniające indywidualny kontakt z nauczycielami. Wyposażone w duże łazienki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda posiada toalety, umywalki oraz prysznice.

Sale wyposażone są w dużą ilość zabawek, które raz w miesiącu są segregowane i wymieniane na nowe. Wszystkie zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty. Postawiliśmy na dużą przestrzeń (wysokie i dobrze doświetlone sale). W utrzymaniu higieny pomagają nam łatwe w czyszczeniu powierzchnie zaprojektowane jeszcze na etapie budowy gmachu przedszkola oraz oczyszczacze powietrza z filtrami hepa. Cała przestrzeń do zabawy jest wyłożona specjalną warstwą gąbki oraz wykładziną aby stworzyć dla naszych dzieci jak najbardziej komfortowe oraz bezpieczne warunki do zabawy. W każdej z sal dzieci mają wygospodarowaną część do nauki i zabaw przy stolikach.

Smacznie i ZDROWO

KUCHNIA I STŁÓWKA

W Magicznej Chatce mamy dla dzieci własną kuchnię oraz dużą stołówek, w której dzieci mają zapewnione śniadanie, obiad oraz podwieczorek. W międzyczasie dla dzieci codziennie przygotowana jest zdrowa przekąska. Staramy się zapewnić wyselekcjonowane produkty bez dodatków środków konserwujących oraz wszelakich barwników i polepszaczy smaków, z których są przyrządzane potrawy.

Na świeżym powietrzu

PLAC ZABAW

Nasz plac zabaw jest specjalnie przygotowany dla dzieci przedszkolnych w każdym wieku, jest duży obszerny i bezpieczny.  Pobyt na świeżym powietrzu to nasz priorytet. Ogromny wybór atrakcji da Twojemu dziecku wiele możliwości aktywnego wypoczynku i zabawy. Plac zabaw posiada kilka dużych domków ze zjeżdżalniami, małymi ściankami wspinaczkowymi i licznymi mostkami. Posiadamy również kilka huśtawek oraz duży samolot, do którego dzieci mogą wsiąść i poczuć się jak w podróży dookoła świata. Cały plac jest ogrodzony i zabezpieczony oraz posiada oddzielną łazienkę aby dzieci nie musiały wracać do sal.

Nie ma czasu na nudę...

plan dnia

Oferujemy bardzo ciekawy program zajęć tematycznych, w tym różne kąciki zainteresowań. Nasze dzieci poznają różne zawody, uczestniczą w wycieczkach do muzeum, galerii sztuki, biblioteki, oglądają przedstawienia artystyczne albo same przygotowują się do okolicznościowych występów. U nas nie ma czasu na nudę – życie przedszkolaka jest pełne zajęć i radości. Wspólnie gościmy naszych rodziców i dziadków na świętach okolicznościowych.

Staramy się aby dzieci w naszym przedszkolu nigdy się nie nudziły dlatego organizujemy bardzo wiele zajęć, które uczą, bawią i rozwijają nasze dzieci. Możemy pochwalić się zajęciami z wielu dziedzin, min. takich jak:

Codzienny angielskizajęcia taneczne, karate, rytmika, warsztaty tematycznewarsztaty kulinarne – małe wielkie gotowaniewarsztaty interaktywno-komputerowe, terapia ręki, senso-plastyka, Joga, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, podróże małe i duże, mały chemik- eksperymenty .

6:30 - 8:000

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Gry i zabawy dydaktyczne przy stolikach. Dowolne rysunki dzieci. Praca indywidualna z dzieckiem.

8:00 - 8:30

Porządkowanie sali, czynności w ramach dyżurów. Zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne. Zabiegi higieniczne, przygotowanie do posiłku.
 

8:30 - 9:00

Śniadanie.

9:00 - 12:00

Zajęcia dodatkowe.

Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne prowadzone wg miesięcznych planów pracy opracowanych na podstawie programu nauczania w przedszkolu.

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki, realizacja ofert proponowanych przez nauczyciela.

12:45 - 14:10

Odpoczynek – czytanie bajek, słuchanie muzyki relaksacyjnej, słuchowiska,  ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych.

14:10 - 14:30

Wspólne zabawy.

14:30 - 15:00

Podwieczorek.

15:00 - 16:00

Zabawy; zajęcia podejmowane z inicjatywy dzieci; praca w kącikach zainteresowań; zabawy integracyjne; gry i zabawy tematyczne, dydaktyczne, konstrukcyjne, plastyczne, praca wyrównawcza z dzieckiem mającym deficyty rozwojowe, a także z dzieckiem zdolnym, rozmowy indywidualne z dziećmi i rodzicami.

15:30 - 17:00

Rozchodzenie się dzieci do domów.